24 Nisan 2011 Pazar

Gerçek yaban mersini nasıl olur?Yaban mersini ile ayı üzümü arasındaki fark

Birçok kişi yaban mersini ile ayı üzümünü karıştırıyor ve sonuç şifa bulmak isterken sağlığınızı kaybedebiliyorsunuz.İşte gerçek yaban mersini ve ayı üzümü resimleri
Yaban Mersini
Ayı ÜzümüBir çok hastalığın tedavisi için bitkisel ürünlere olan talep giderek artıyor. Bunu istismar eden bazı kimseler sahte ürünler satarak, halkın sağlığı ile oynuyorlar.


Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu birçok kişinin de şifalı bitkileri bilinçsiz olarak satın aldıklarını belirtti.


Prof. Dr. Saraçoğlu, son zamanlarda “yaban mersini” bitkisinin satışı sırasında insanların aldatıldığını, “Yaban mersini diye insanlara başka bitki satıldığını belirtti.


Gerçek yaban mersini meyvesi buruk bir tada sahiptir. Bugün insanlar şişkinlikten bahsediyorlar. Yaban mersini meyvesinden bir avuç tüketilirse ne şişkinlik ne de gaz problemi kalır. Ancak insanlara yaban mersini diye, yabani ayı üzümünü tanıttılar.


Ayrıca bunu satarken şeker hastalarına iyi geliyor diyerek reklamını yapmaktalar. Yabani ayı üzümünün yaban mersini ile uzaktan yakından alakası yoktur ve bol şekerlidir. Şeker hastalığına da kesinlikle iyi gelmez, tam tersi olarak şeker hastalarına zararlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder